Tahmis Meydanı’na Ciğerci Aydın portresi

Tahmis Meydanı’na Ciğerci Aydın portresi
Tahmis Meydanı’na Ciğerci Aydın portresi

 Konuyla ilgili açıklama yapan Doğan;  “Öğrenci arkadaşlarımızın iş bulmamasından yardımcı olmak istedik. Biz esnaflar olarak ara eleman bulmakta zorlanıyoruz. Ben aynı arkadaşlarımız gibi herkesin destek olması gerektiğini düşünüyorum. Kendi meslekleri ve bu konuda başarılılar biz de onlara hem yardım etmek istedik” diye konuştu.

Portre çalışmasıyla ilgili açıklama yapan Ciğerci Aydın Doğan; “Öğrenci arkadaşlarımızın iş bulmamasından yardımcı olmak istedik. Biz esnaflar olarak ara eleman bulmakta zorlanıyoruz. Ben aynı arkadaşlarımız gibi herkesin destek olması gerektiğini düşünüyorum. Kendi meslekleri ve bu konuda başarılılar biz de onlara hem yardım etmek istedik. Gördüğünüz portreyi ortaya çıkardılar biz de onlara destek çıkmaya çalışıyoruz” dedi.

Esnaf olarak ara eleman bulmakta zorlandıklarını da söyleyen Doğan; “Bizim esnaf olarak en büyük sıkıntımız ara eleman bulmak bunu bulmakta zorlanıyoruz. Bizler özel sektörlerde de ara eleman yetiştirilmesi herkesin bir biri ile yardımlaşması gerektiğini düşünüyorum. Yarın öbür gün dükkâna gelen misafirleri karşılayacak birisini bulmakta zorlanacağız” ifadelerini kullandı.

Yapılan portre çalışması sayesinde müşterilerinin, işletmesini diğer ciğercilerden ayırt edebileceğini söyleyen Ciğerci Aydın; “Portre fikri şöyle ortaya çıktı Edirne’de büyüklü küçüklü birçok ciğer dükkânı var. 3 veya 5 tanesi ön planda bulunuyor. Bizim bulunduğumuz meydan da Tahmis Meydanı tarihi bir çarşı olarak geçiyor. Turizmimiz var. Birçok vatandaşımız var. Burada gelen misafirlerimiz Aydın Ciğercisi’ni soruyor. Bazı arkadaşlarımızda müşteriler bilmediği için ‘Buyurun burası’ diyor. Bu portreyi yaptık ki vatandaşlar Aydın kim diye düşündüklerinde buraya bakarak doğru yerde olduklarını görsünler. Tabela yerine bu mesleki çalışmayı yapmayı düşündük” açıklamasını yaptı.

Diğer yandan yeni şubesini de ay sonu açılacağını dile getiren Ciğerci Aydın Doğan;  “1 yıldır yeni dükkânımızda tadilatımız devam ediyor. Çevreye rahatsızlık verdiğimizin de farkındayım. Ama araya pandemi girdi. Sokağa çıkma yasağında çalışmalar devam edemedi. Kimseyle karşı karşıya gelmeden izinlerimizin tamamını aldık, tadilatlarımız devam ediyor. Tahminimiz Ekim Ayı’nın sonunda kapılarımızı misafirlerimize açmak yönünde” şeklinde konuştu. Damla GÖÇ